تور 3روزه مشهد 320 هزار تومان


منظومه نگاران گیتی

تور کیش فقط 850
2شب و 3روز 😍

جهت کسب اطلاعات بیشتربامادرتماس باشید.
02166943004دفتر
09361324122غایبی
09371134662خسروی: داخلی
09371134542علیزاده: خارجی
Https://www.manzoomehgiti.ir

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اقتصاد شهر مشهد

در راهنمای سفر به مشهد به بخش اقتصاد این کلان شهر ایران رسیدیم که درباره این موضوع نیز توضیحاتی را برای شما عزیزان گردآوری کرده ایم.

شهرستان مشهد از دیرباز به عنوان یکی از قطب های اقتصادی کشور ایران مطرح بوده است و دلیل این موضوع وجود فعالیت‌های خدماتی، صنعتی و کشاورزی در این شهر است. شهر مشهد بدلیل قرار داشتن بارگاه ملکوتی امام رضا علیه السلام و دیگر اماکن مذهبی شهر و همچنین اماکن گردشگری و توریستی جدیدی که در سال های اخیر ساخته و ایجاد شده است، سالانه میزبان میلیون ها توریست، گردشگر و زائر از داخل و خارج کشور است که به همین علت در شهر مشهد فعالیت‌های خدماتی، توریستی و هتلداری رونق مناسبی دارد.

اگر بخواهیم مهمترین محصول کشاورزی شهر مشهد و شهرهای اطراف آن را معرفی کنیم میتوانیم به محصولاتی همچون زعفران ،زرشک ، انواع آجیل و خشکبار ،غلات ، چغندرقند و محصولات جالیزی اشاره نمود که تمامی این محصولات به عنوان سوغات های شهر مشهد نیز استفاده میگردد.

شهر مشهد همچنین دارای معادنی مهمی نیز میباشد که میتوان به معادنی همچون معدن سنگ ،معدن گچ ،معدن نمک ، معدن فلدسپات ،معدن کرومیت و معدن سنگ مرمر اشاره نمود که هر کدام از این معادن دارای ویژگی های خاص خود میباشند.

پوشش گیاهی مشهد

در آخرین بخش از قسمت اول راهنمای سفر به مشهد به پوشش گیاهی این شهر میپردازیم که در آن میتوانید با برخی از مناطق طبیعی و بکر این شهر نیز آشنا شوید.

در استان خراسان حدود ۲۰۰۰ گونه گیاهی از ۸۰۰۰ گونه گیاهی ثبت شده در کشور ایران، یافت میشود. در نزدیکی شهر مشهد جاذبه های طبیعی مختلفی همچون ییلاقات شاندیز، طرقبه، زشک،روستای کنگ، نغندر، جاغرق و همچنین مراکز تفریحی همچون پارک جنگلی وکیل آباد ،باغ‌وحش وکیل‌آباد، آبشار ارتکند، آبشار قره سو ، سد ارداک، هفت حوض، چشمه گیلاس و چشمه گراب قرار دارد که هر کدام از این اماکن زیبایی و جذابیت مختص خود را دارا میباشد.


© 2020 منظومه گیتی.تمامی حقوق برای این شرکت محفوظ میباشد