تور 4روزه مشهد،ویژه شب های قدر


تور مشهد ویژه شبهای قدر

حرکت 2 خرداد
3 شب و 4 روز

🏠هتل 2🌟830.000
🏠هتل3🌟 990.000
🏠هتل4🌟 1.140.000


🔹خدمات:پرواز/اقامت/صبحانه ناهار شام

جهت رزرو تور ها باماتماس بگیرید.
02166943004دفتر
09361324122غایبی
Https://www.manzoomehgiti.ir
@behzadtravelgroup

رسم و رسوم ماه مبارک رمضان در مشهد مقدس 

مراسم ختم قرآن در حرم امام رضا در ایام ماه مبارک رمضان

در طول ماه رمضان زن‌ها و مرد‌ها در مجالسی جداگانه جمع می‌شوند و مراسم ختم قرآن برگزار می‌کنند. در پایان کسی که در نوبتش سوره توحید را بخواند به همه شرکت‌کننده‌ها شیرینی می‌دهد. آن ها معتقدند اگر خواندن قرآن را در ماه رمضان آغاز کنند و تا پایان ماه قرآن را ختم نکنند قرض‌دار می‌شوند.

پیش خوانی ماه رمضان در مشهد مقدس

رسم پیش خوانی ماه رمضان قدمتی کهن در مشهد مقدس دارد . پیش خوانی بدین صورت بود که آنان در خانه‌ها را می‌زدند، سرودهای آیینی می‌خواندند، نزدیک‌شدن ماه رمضان را خبر می دادند و از صاحب‌خانه‌ها شیرینی و خوراکی می‌گرفتند.

شب نشینی در حرم امام رضا در شب های ماه رمضان

افراد مرشد و باتجربه سرپرستی گروه‌هایی را به عهده می‌گیرند و از عواقب گناه‌های مختلف می‌گویند. در نیمه دوم ماه رمضان هم به خاطر شهادت امام علی (ع) در رواق‌ها و شبستان حرم درس‌هایی از نهج‌البلاغه ارائه می‌شود.

نمایشگاه ماه رمضان مشهد مقدس

نمایشگاه عرضه مستقیم مواد غذایی ویژه ماه رمضان مشهد 97 نمین دوره، در تاریخ 25 اردیبهشت الی 31 اردیبهشت97 برگزار می شود.

قوانین روزه داری در مشهد برای مسافرین حرم امام رضا

برای اینکه بتوانید به مشهد سفر کنید و در این زمان بتوانید از روز های ماه مبارک رمضان در مشهد مقدس بهره ببرید باید به مدت 10 روز در مشهد اقامت داشته باشید. مسافرین اگر 10 روز در مشهد مقدس اقامت داشته باشند می توانند روزه خود را به جا آورند و با حال و هوای ماه مبارک رمضان در حرم مطهر رضوی فیض الهی ببرند. 

افطاری در مشهد در ایام ماه مبارک رمضان 

چه کسانی می‌توانند در این مراسم شرکت کنند؟

هر شب ۱۳هزار کارت دعوت‌ سفره افطار حرم امام رضا (ع) در مناطق مختلف شهر مشهد توزیع می‌شود و کسانی که این کارت‌ها را دریافت می‌کنند می‌توانند در این مراسم شرکت داشته باشند. افطار کردن با خرما سنت خیلی خوبی است و مهمانان حرم هم با چای و خرما و نان و پنیر روزه‌شان را باز می‌کنند و بعد از آن با یک وعده غذای گرم شامل سوپ و برنج و خورشت و دسر و شربت افطارشان را کامل می‌کنند.


© 2020 منظومه گیتی.تمامی حقوق برای این شرکت محفوظ میباشد