مالدیو
تور_لوکس
لاکچری
پرواز_لوکس_امارات
5روزه
خدمات_تور
09361324122 غایبی
66943004 خط ویژه
09371134542 علیزاده
@behzadtravelgroup

مالدیو، تکه‌ای از بهشت


  • پوشاک مناسب آب و هوای مالدیو چیست؟

میانگین دمای هوا در مالدیو در طول شب بین 26 تا 28 و در طول روز بین 30 تا 32 درجه سانتیگراد است و بهترین زمان از نظر آب و هوا برای سفر به این کشور ماه‌های دی تا اردیبهشت است. بهتر است پوشاک نخی، سبک، گشاد و آزاد مانند تیشرت‌، شلوارک، شلوارهای کوتاه، مایو و صندل همراه خود ببرید.

مردم مالدیو از تبار مردم سریلانکا و هند هستند و فرهنگ آن‌ها نیز تحت تاثیر همین دو کشور است. 

 


  • چه غذایی در مالدیو بخوریم؟

لذیذترین غذاهای دریایی را در مالدیو که بهترین آشپزها با تازه‌ترین و بهترین مواد اولیه تهیه می‌شود را در مالدیو نوش‌جان کنید.

غذاهای دریایی از جمله Aspasia-Ksenia که از گوشت میگو تهیه می‌شود و یا Masbai که ترکیب برنج و ماهی است، را حتما در سفر خود میل کنید تا با ذائقه‌ی مالدیوی‌ها بیشتر آشنا شوید.  • چه تفریحاتی در مالدیو داریم؟

علاوه بر بازدید از انواع جاذبه‌های مالدیو، می‌توانید با ماهیگیری، قایق‌سواری و غواصی از آب‌های سواحل مالدیو لذت ببرید و برای بی‌نصیب نماندن از نسیم خنکی که از اقیانوس می‌وزد والیبال ساحلی و پیاده‌روری در ساحل را انتخاب کنید.

البته باید بدانید که برای رفتن به زیر آب و دیدن عجایب و زیبایی‌های آنجا نیاز نیست که غواصی بلد باشید، با اسنورکلینگ می‌توانید وارد آب شده و دیدنی‌های جدید را تجربه کنید.  • جاذبه‌های تاریخی هم در مالدیو هست؟

مالدیو جزیره‌ای تاریخی در میان آب‌های اقیانوس هند، دارای جاذبه‌های معماری و تاریخی از جمله مسجد، موزه، قصر، میدان و... است.

مسجد السلطان مسجد جامع ماله، که در سال 1658 با معماری زیبا ساخته شده و افراد معروف و محبوب زیادی در این مسجد مدفون هستند.

مطالبی درمورد مالدیو

مالدیو پایین‌ترین کشور در دنیا است! ارتفاع پایین‌ترین نقطه مالدیو از سطح دریا چیزی حدود ۱٫۵ متر است و بلندترین ارتفاع کشور از سطح دریا ۲٫۳ متر است. امروزه خطر زیرآب رفتن این جزیره جدی شده و با توجه به تغییرات آب و هوایی، بسیاری از متخصصان نگران این جزیره زیبا هستند.

سران مالدیو در سال ۲۰۰۹، یکی از جلسات و نشست‌های خود را زیرآب برگزار کردند! این موضوع بسیار عجیب است، ولی حقیقت دارد و این حرکت اعتراضی نسبت به تغییرات جوی برای اولین بار در مالدیو رخ داد.

نخست‌وزیر مالدیو، «محمد ناشید» سعی داشت تا با برگزاری این جلسه نامتعارف توجه جهانی را به بالا آمدن آب اقیانوس آرام بر اثر گرم شدن زمین جلب کند.

چیزی حدود ۹۹ درصد از مساحت مالدیو را آب تشکیل می‌دهد.مالدیو از نظام آموزشی بریتانیا پیروی می‌کند و چیزی حدود ۹۸ درصد از جمعیت مالدیو باسواد هستند (سواد خواندن و نوشتن)

همه عناصر استفاده‌شده در پرچم مالدیو، نمادین است. هلال ماه نمادی از اسلام، رنگ سبز نماد درختان نخل و سرسبزی این منطقه و رنگ قرمز نماد خون قهرمانانی بوده که در راه کشور ریخته شده است.

مالدیو یکی از امن‌ترین مقاصد گردشگری در سال‌های اخیر، معرفی شده است.

روزهای شنبه و یکشنبه در بیشتر کشورهای دنیا به‌عنوان تعطیلات شناخته می‌شود، ولی مالدیو هم مانند بیشتر کشورهای مسلمان روزهای جمعه و شنبه تعطیل است و این روزها به‌عنوان تعطیلات آخر هفته در مالدیو شناخته می‌شود.

مالدیو نه‌تنها کوچک‌ترین کشور آسیایی است، بلکه به‌عنوان کوچک‌ترین کشور مسلمان جهان هم شناخته می‌شود

بیشتر سواحل مالدیو را جزایر مرجانی تشکیل می‌دهند، شن و ماسه‌های جزایر مالدیو سفید و شگفت‌انگیز است. جزایر مرجانی، جز نادرترین جزایر دنیا است و تنها ۵ درصد از جزایر دنیا، مرجانی هستند.

بخش عمده‌ای از ماهی‌های آب‌های مالدیو را، طوطی ماهیان تشکیل می‌دهند، طوطی ماهی‌ها نقش مهمی در ایجاد هماهنگی در اکوسیستم منطقه دارند.

گونه‌های متنوع و زیبایی از نهنگ‌ها و دلفین‌ها در آب‌های مالدیو زندگی می‌کنند و آبزیان این منطقه در نوع خود بسیار منحصربه‌فرد هستند. کوسه‌نهنگ، بزرگ‌ترین ماهی جهان در آب‌های مالدیو زندگی می‌کند که طول آن به بیش از ۱۸ متر می‌رسد.

مسجد جامع ماله یا مال، قدیمی‌ترین مسجد مالدیو است که در سال ۱۹۶۵ ساخته‌شده، ساختمان این بنا از سنگ مرجانی است و از طرح‌های پیچیده قرآنی در داخل بنا استفاده شده است. این مسجد در سال ۲۰۰۸ در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شد.


© 2020 منظومه گیتی.تمامی حقوق برای این شرکت محفوظ میباشد