تور 7شب باتومی،ویژه تعطیلات خرداد

تورباتومی ویژه تعطیلات خرداد

حرکت 11 خرداد
7 شب و 8 روز

🏠هتل 3🌟4.250.000
🏠هتل 4🌟 5.550.000
🏠هتل 5🌟 8.070.000


🔹خدمات:پرواز/اقامت/صبحانه/ترانسفر/بیمه/لیدر

جاذبه ها:

قلعه پترا

قلعه پترا که در روستای تسیخیسدزیری (Tsikhisdziri) در منطقه کوبولتی (Kobuleti) آجارا واقع شده است، موقعیتی بسیار استراتژیک داشته و مسیر ارتباط گرجستان با ایران و ارمنستان بوده است. این قلعه تاریخی دارای قدمتی کهن مربوط به قرن ششم قبل از میلاد می باشد و می توان از آن به عنوان یکی از مهم ترین بناهای تاریخی در سواحل شرقی دریای سیاه نام برد. 
این قلعه بر روی صخره ای در مجاورت دریای سیاه آرمیده، موقعیتی که نام این قلعه نیز از آن نشات گرفته است. پترا در زبان یونانی به معنای سنگ می باشد. برخی از مورخان معتقدند که این قلعه همان قلعه جهنم در حماسه پلنگینه پوش اثر جاودانه شوتا روستاولی است. 
گرچه امروزه این قلعه مخروبه شده اما کلیسایی مربوط به قرن دهم در مرکز این مجموعه قابل مشاهده می باشد. 
 
راه های دسترسی: قلعه پترا در روستای تسیخیسدزیری در منطقه کوبولتی آجارا واقع شده است و نزدیکترین شهر به این قلعه کوبولتی می باشد که در فاصله 7 کیلومتری تا آن قرار داد. این قلعه 20 کیلومتر تا باتومی و 350 کیلومتر تا تفلیس فاصله دارد. 
 
وسایل حمل و نقل عمومی:
با شاتل اتوبوس از تفلیس، کوبولتی و باتومی.
با مینی بوس از تفلیس، کوبولتی و باتومی.
با قطار از تفلیس و باتومی.
پل ماخونتستی
پل ماخونتستی که مربوط به قرن نهم تا دهم می باشد در فاصله 45 کیلومتری تا روستای ماخونتستی باتومی قرار گرفته است، پلی بزرگ که توسط یک اسکله سنگی پشتیبانی می شود. وجود ردیف های سنگی متعدد در این پل شاهدی بر انجام بازسازی های متعدد بر روی آن می باشد. این پل در سال 2008 به صورت کامل بازسازی شد.

آبشار ماخونتستی

آبشار ماخونتستی که در 30 کیلومتری باتومی و نزدیکی شهر کِدا (Keda)، در ارتفاع 335 متری از سطح دریا قرار گرفته است. از این آبشار شاخه ای کوچک با ارتفاع 50 متری با یک گرداب بزرگ نشات گرفته است. آبشار ماخونتستی بسیار چشم گیر و فریبنده است تا جاییکه تعداد زیادی از گردشگران را به خود جلب می کند. در اطراف این آبشار نقاطی مناسب برای برگزاری پیک نیکی خاطره انگیز نیز یافت می شود.


© 2020 منظومه گیتی.تمامی حقوق برای این شرکت محفوظ میباشد