تور 4روزه ارمنستان،5 خرداد

تور ارمنستان

3شب و 4روز

هتل*3   2/400/000

هتل*4   2/600/000

هتل*5   3/030/00

خدمات: پرواز/بیمه/صبحانه/ترانسفر

3 تا از بهترین جاهای دیدنی ارمنستان

دریاچه سوان (Lake Sevan):

این دریاچه در ارتفاعات بالای ارمنستان قرار گرفته و برای سواحل زیبایش معروف است. بر روی یکی از شبه جزیره های کوچک این دریاچه، صومعه سواناواک (Sevanavank)، و دو کلیسا مربوط به قرن نهم وجود دارد. گورستان نوراتوس (Noratus) دارای صدها سنگ حکاکی شده با یادبود خاچکار (Khachkar) نیز در این منطقه یافت می شود. اودزابرد (Odzaberd)، یک ساختمان مخروبه مربوط به تمدن اورارتین (قرن ۸ ام قبل از میلاد) نیز در این منطقه وجود دارد. سوان در استان گغارکونیک واقع شده و همه ساله گردشگران متعددی را به سمت خود جذب می کند.

آبشار ایروان (Yerevan cascade):

آبشار ایروان یا کاسکاد، معروف به هزار پله یکی از جاذبه های گردشگری ارمنستان است. در حقیقت این آبشار، به صورت پله های عظیم و از جنس سنگ آهک است و ناحیه پایین دست کترون (Ketron) را با آثار تاریخی بخش های دیگر این ناحیه، متصل می کند. انواع مجسمه های زیبا در بخش میدان و در نزدیکی موزه کافسجیان (Cafesjian) به چشم می خورد. با پیمودن هزار پله به بالاترین نقطه از آبشار خواهید رسید. این آبشار توسط سه معمار معروف در سال ۱۹۷۱ ساخته شد و در سال ۱۹۸۰، تکمیل شد. درون آبشار و در زیر پله های آن، هفت پله برقی نیز تعبیه شده است تا برای افرادی که مشکل پیاده روی دارند، بازدید از این منطقه راحت تر شود. علاوه بر آن، انواع سالن های نمایش و موزه نیز در این مکان قرار دارد.

معبد گارنی (Temple of Garni):

معبد گارنی، تنها معبد پابرجا مانده از دوره رومی- گرکو (Greco-Roman) ارمنستان و اتحاد جماهیر شوروی است. این معبد یونانی در روستای گارنی در ارمنستان واقع شده و به عنوان بهترین ساختار و نشانه از ارمنستان پیش از مسیحیت است. این ساختمان احتمالا به دستور پادشاه تیریداتس اول (Tiridates I) در قرن اول میلادی و به عنوان معبد خداوندگار خورشید ساخته شد. بعد از تغییر دین ارمنی ها به مسیحیت در قرن چهارم، این معبد به ساختمان تابستانه سلطنتی خسروویدوخت (Khosrovidukht)، خواهر تیریداتس سوم، تبدیل شد. بر طبق مطالعات انجام گرفته، این ساختمان در حقیقت به عنوان یک آرامگاه بوده و از همین رو از تخریب های جهانی بت پرستی مصون مانده است. اما این بنا در سال ۱۶۷۹ به علت زلزله تخریب شد و در قرن نوزده بازسازی آن شروع شد. 


© 2020 منظومه گیتی.تمامی حقوق برای این شرکت محفوظ میباشد