تور ویژه آنکارا

3 روزه
حرکت 22 اردیبهشت

🏠هتل3🌟 1.790.000
🏠هتل4🌟 1.930.000
🏠هتل5🌟 2.200.000

خدمات:پرواز/اقامت با صبحانه/بیمه/لیدر/ترانسفر


جهت رزرو تور ها باماتماس بگیرید.
02166943004دفتر
09361324122غایبی
Https://www.manzoomehgiti.ir

دسرهای شیر در زینال( Zeynel)

تنوع دسرهای ترکیه‌ای بسیار زیاد است و در رستوران زینال قطعا بهترین دسرهای شیر را تجربه خواهید کرد. حتما کازاندیبی( پودینگ ضخیم که کمی سوزانده شده است و یک اسکوپ کاراملی روی آن ریخته شده)، و یا موهالبی( پودینگ با مصطکی) را هم در این رستوران امتحان کنید.

 

دونر کباب در سوهانین یری( Süha’nın Yeri)

شهرت رستوران سوهانین یری به این دلیل است که دونر را روی هیزم می‌پزند. این نوع طبخ به گوشت طعمی خاص و متمایز می‌دهد. می‌توانید ساندویچ دونری فوق‌العاده را به همراه دوغ صرف کنید. رستوران سوها بسیار در میان بومیان این منطقه محبوب است.

باقلوا در باقلواپزی حاجی بابا( Bey Baklavacı Hacıbaba)

 این باقلواپزی را سه نسل است که خانواده‌ای اداره می‌کنند. باقلواپزی حاجی بابا در سال ۱۹۴۹ افتتاح شده است. منشا این باقلواها، شهر باقلوا در قاضی آنتپ است.

دونر کباب در کبا‌بی بورسا حاجی بِی( Bursa Hacı Bey Kebabçısı)

 این کبابی به شیوه سنتی پایبند است و هنوز دونر کباب را به همان صورتی که از ابتدا بوده با همان مواد و دستور پخت سرو می‌کند.در کنار دونر کباب از گوجه و تخم مرغ هم استفاده می‌شود.

 


  • بیایید ابتدا کمی اطلاعات خود را درباره ی شهر آنکارا زیاد کنیم. آنکارا، بزرگترین شهر پس از استانبول در ترکیه است و همانطور که گفتیم پایتخت این کشور نیز محسوب می شود. جمعیت این شهر حدودا ۵ میلیون نفر است که اکثرشان را دانشجویان، کارمندان و اتباع خارجی تشکیل می دهند.
  • به این نکته توجه داشته باشید که سرویس دهی عمومی در آنکارا از سایر شهرهای ترکیه بسیار پیشرفته تر و بهتر است و دلیلش هم دقیقا حضور قشرهایی است که در خط بالا برای شما نام بردیم.
  • اگر علاقه مند به دیدن آثار تاریخی هستید پیشنهاد می کنیم که به قسمت قدیمی آنکارا بروید زیرا در این قسمت؛ ویرانه ها و خرابه‌ های تاریخی متعلق به فرهنگ هیتی، یونانی، رمی، بیزانسی و عثمانی را در خود دارد. در ضمن مقبره ی آتاتورک نیز در این شهر قرار گرفته است.
  • از آنکارا در ترکیه به عنوان مرکز و قلب پویایی و جنب و جوش در زمینه های مختلفی همچون هنر و فرهنگ در سراسر ترکیه یاد می شود.
  • این شهر دارای تعداد زیادی سالن سینما، تئاتر، سالن ‌های کنسرت و موزه است که خود از جاذبه های مهم این شهر به حساب می آید و خود باعث جذب دوچندان گردشگران به این شهر می شود.


© 2020 منظومه گیتی.تمامی حقوق برای این شرکت محفوظ میباشد